پودر کاکائو, پودر کاکائو هلندی

فروش عمده پودر کاکائو هلندی مرغوب

فروش عمده پودر کاکائو هلندی مرغوب در برندهای کارگیل، گرکنز و نیدگرو باعث شده که کارخانه ها امکان انتخاب بین چند برند را داشته باشند. به طور کلی پودر کاکائو از کشورهای هلند، اسپانیا، ترکیه و مالزی وارد ایران می شود. اما شهرت پودر کاکائو هلندی از کجاست؟ چه تفاوتی بین محصولات این کشور با سایر کشورها وجود دارد؟
هلند (Netherland) یکی از کشورهای اروپایی است که بخش عمده ای از درآمد سالیانه اش از فروش پودر کاکائو تامین می شود. اما جالب است بدانید که پودر کاکائو هلندی در سایر کشورها نیز تولید می شود اما چگونه؟

فروش عمده پودر کاکائو
در قرن نوزدهم برای اولین بار در کشور هلند روش فرآوری جدیدی از پودر کاکائو ارائه شد. در این روش با شستشوی پودر کاکائو خام در محلول پتاسیم، یک محصول جدید به دست آمد. این محصول جدید همان پودر کاکائو هلندی یا به عبارت صحیح پودر کاکائو داچ (Dutch process cocoa powder) می باشد که شهرت فراوانی دارد. به پودر کاکائو داچ، پودر کاکائو آلکالایز نیز گفته می شود.
پس از کشف شدن این روش، پودر کاکائو در دو نوع طبیعی (natural) و هلندی (Dutch) در سراسر جهان تهیه می شود. اما انواع پودر کاکائو داچ که در خود کشور هلند تولید می شوند شهرت خاصی دارند. فروش عمده پودر کاکائو هلندی مرغوب در ایران نیز باعث رونق تولید انواع محصولات شکلات و کیک، دسر و بیسکوییت و … شده است.

پودر کاکائو هلندی مرغوب

پودر کاکائو هلندی (آلکالایز)

فروش پودر کاکائو هلندی مرغوب، تضمینی برای تولید کنندگان است. زیرا یک پودر کاکائو هلندی مرغوب، علاوه بر عطر فراوان و طعم خوشایند، قابلیت حلالیت زیادی نیز دارد. این پودرها در رنگ های متفاوتی تولید می شوند. پودر خام یا طبیعی رنگ روشنی دارد ولی پودرهای داچ یا هلندی تیره تر هستند. برای تهیه محصولاتی با رنگ تیره باید از پودر کاکائو هلندی استفاده شود. مشخصات این پودرها به صورت خلاصه به این ترتیب می باشد:

  • پودر کاکائو هلندی (داچ) دارای ph 7 می باشد. یعنی طعم آن خنثی است و ترش نیست.
  • پودر کاکائو هلندی قابلیت حلالیت بیشتری در آب دارد که برای تهیه نوشیدنی ها کاربرد بالاتری دارد.
  •  پودر کاکائو داتچ قیمت مناسب تری نسبت به پودر خام دارد.
فروش عمده پودر کاکائو هلندی مثل همه دنیا در کیسه های 25 کیلویی انجام شده و در هر پالت 750 کیلو پودر کاکائو را می توان جا به جا نمود. از این ارقام برای محاسبه تعداد یا وزن پودر کاکائو در هر بار جابه جایی می توان استفاده کرد.