شکلات ایرانی, صادرات شکلات

صادرات انواع شکلات ایرانی به روسیه

صاردات انواع شکلات

صادرات انواع شکلات ایرانی به روسیه، ارمنستان ترکیه و سایر کشورها، از افتخارات صنعت شکلات ایران است. خوشبختانه تولید شکلات در ایران با کیفیت بسیار مطلوبی انجام می شود.
استفاده از تجهیزات و دستگاه های پیشرفته، یکی از دلایل موفقیت ایران در زمینه تولید شکلات است. از طرفی استفاده از پودر کاکائو مرغوب و معطر و از آن مهمتر؛ استفاده از کره کاکائو به جای روغن های جانشین باعث بالا رفتن کیفیت انواع شکلات ایرانی در سطح جهانی شده است. شاید در ذهن شما این سوال مطرح شود که آیا تمام شکلات های ایرانی این ویژگی را دارند؟ خیر.
در اینجا ما درباره انواع شکلات ایرانی برای صادرات صحبت می کنیم.

صادرات انواع شکلات

صادرات انواع شکلات ایرانی

صادرات انواع شکلات ایرانی شامل گستره وسیعی از تولیدات کارخانه ها است. از دراژه و شکلات سنگی تا شکلات های کاکائویی، شکلات مغزدار و حتی تافی و آبنبات.
یکی از مهمترین مسائلی که در رابطه با خرید و فروش شکلات باید در نظر داشت، دمای هوا است. شکلات های مرغوب و درجه یک، از کره کاکائو تهیه می شوند. یعنی در دمای بالاتر از 34 درجه به سرعت ذوب شده و تغییر شکل می دهند. از طرفی کسی که قصد صادرات انواع شکلات را دارد؛ می خواهد که تمام سفارش را سالم و بدون نقص به مقصد برساند. بنابراین چنانچه در فصل های گرم سال قصد خرید و فروش شکلات در سطح بین المللی دارید؛ برای حمل و نقل لازم است که از کابین ها و کانتینرهای یخچال دار استفاده کنید. استفاده از این نوع کانتینرها باعث افزایش هزینه حمل خواهد شد ولی اجازه می دهد که صادرات انواع شکلات به هر کشوری با خیال راحت انجام شود. تا اینجا به طور خلاصه به این نتیجه رسیدیم که:

  • در ترکیب شکلات های مرغوب از کره کاکائو استفاده می شود.
  • برای حمل و نقل شکلات های مرغوب باید از کانتینرهای یخچال دار استفاده کرد.

صادرات شکلات ایرانی

صادرات شکلات به روسیه

روسیه یکی از خریداران بزرگ انواع شکلات ایرانی است. صادرات شکلات به روسیه، یکی از اهداف کارخانه های شکلات سازی ایرانی است. از مزایای فروش صادرات به روسیه این است که دمای هوا در روسیه پایین است و شکلات ها در مقصد دِفرم و بد شکل نخواهند شد. همچنین مرز مشترکی که میان ایران و روسیه وجود دارد باعث کاهش هزینه های حمل می شود. همچنین می توان با یک ترانزیت از داخ ایران، صادرات شکلات به روسیه را انجام داد و دیگر نیازی به تغییر وسیله نقلیه در مرز نخواهد بود. بنابراین از مزایای صادرات شکلات به روسیه:

  • ارزان بودن نسبی هزینه حمل
  • سادگی حمل و نقل
  • دمای هوای مطلوب برای شکلات ها در مقصد

انواع شکلات ایرانی

انواع شکلات ایرانی در تنوع بسیار بالا و عجیبی وارد بازار می شود. تعداد کارخانه های تولید کننده شکلات زیاد است و هر کدام چندین نوع محصول تولید می کنند. در اکثر موارد برای تاجران سوال پیش می آید که کدام یک از انواع شکلات را برای صادرات انتخاب نمایند. چنانچه قصد خرید شکلات برای روسیه را دارید، انواع شکلات ایرانی که مجموعه بازرگانی رادمان (نیک) می تواند با این هدف معرفی کند به شرح زیر است:

  • شکلات های تخته ای مخصوص قنادی از برند دوریکا
  • دراژه های مغز دار دوریکا
  • شکلات سنگی کارنتینا didi
  • شکلات های کاکائویی کارنتینا didi
  • شکلات قیفی سوربن