قهوه

قهوه سبز هندی روبوستا فروش عمده

قهوه سبز هندی

قهوه سبز هندی که در این سایت برای فروش عمده عرضه می شود دارای نمونه های روبوستا و عربیکا می باشد و قهوه های چری و پی بی از مهم ترین این نوع دانه ها محسوب می شوند. قیمت قهوه های روبوستا هندی از کیلویی ۳۶۰۰۰ تومان تا کیلویی ۴۰۰۰۰ تومان است و امکان افزایش قیمت با توجه به وضعیت نرخ ارز نیز وجود دارد و از همین رو به هنگام سفارشات عمده خود، همواره باید قیمت های روز را دریافت نمایید.

کیفیت قهوه های هندی امروزه زبان زد در کشورهای مختلفی شده است و در ایران نیز به عنوان یکی از پرمصرف ترین نوع قهوه شناخته می شود. از ویژگی های بارز قهوه های هندی می توان به داشتن طعم های موسمی <مالابار> اشاره نمود و همین امر به تنهایی می تواند مشتریان زیادی را به سمت خود جذب نماید.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]با توجه به آمار و اطلاعات کسب شده، هند به عنوان ششمین کشور صادر کننده قهوه در جهان شناخته شده است.[/box]

قهوه سبز هندی

مناطق تحت کشت قهوه سبز هندی

ایالات جنوبی این کشور از اصلی ترین موقعیت های مکانی برای کشت دانه های قهوه می باشد که محدود به تپه های کشیده شده بوده و بیشترین سهم از تولید قهوه را دارد.

ایالت کارناتاکا از اصلی ترین موقعیت هایی است که کشت دانه قهوه هندی در آن انجام شده و موفق به کسب مقام نخست در این زمینه شده است و پس از آن می توان به ایالت های کرالا و تامیل نادو اشاره نمود.

کشت زیر سایه قهوه های هندی در افزایش کیفیت این نوع دانه های قهوه تاثیر بیشتری داشته است تا این که این گیاه را زیر آفتاب پرورش دهند.

با توجه به شرایط آب و هوایی هند، بیشترین میزان پرورش قهوه ها در زیر باران های موسمی انجام می شود و از همین رو به قهوه های موسمی هند معروف هستند.

قهوه مالابار که در ساحل مالابار کشت می شود در فصل تابستان و در طول زمان ۴ ماهه به عمل می آید و با توجه به قرار گیری در برابر باد و باران های موسمی، طعم نرم و ملایمی دارند و از مشخصات بارز آن می توان به حالت ادویه ای داشتن آن اشاره نمود.

قهوه سبز هندی

انواع قهوه های ترکیبی هندی

با توجه به این که هند از جمله کشورهای بزرگ تولید کننده قهوه در جهان می باشد و در تقسیم بندی های انجام شده در ده کشور رده اول قرار گرفته است، در حال تولید قهوه های ترکیبی جدید می باشد و از جمله مهم ترین قهوه های هیبریدی تولید شده هندی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • کنت (Kent)
  • اس.۷۹۵ (S.795)
  • کاوری (Cauvery)
  • سلکشن ۹ (Selection 9)

هر یک از این زیرگونه های قهوه از عطر و طعم مخصوص به خود برخوردار هستند و یکی از زیرگونه هایی که بیشتر از بقیه مصرف دارد مربوط به قهوه های اس.۷۹۵ (S.795) است که علاوه بر هند در جنوب آسیا نیز شاهد کشت و برداشت این نوع قهوه ها هستیم.

کشت این نوع قهوه ها نخستین بار در سال ۱۹۴۰ انجام شده و پس از آن با توجه به میزان مصرف بالای این نوع قهوه، شاهد کشت قهوه های ترکیبی جدیدتری همچون زیرگونه‌های کنت و اس.۲۸۸ نیز هستیم.

قهوه سبز هندی

دانه قهوه روبوستا چری هند

قهوه سبز هندی چری از مواردی است که با توجه به اندازه و کیفیت آن، تقسیم بندی می شود و عمده واردات قهوه های روبوستا چری در نمونه های a، aa و aaa انجام می شود و نمونه دانه های قهوه چری aaa بالاترین و بهترین کیفیت را دارند ضمن آن که از اندازه درشتی برخوردار می باشند.

قهوه های هندی با توجه به درصد کافئین بالایی که دارند، در میکس های پرکافئین که ترکیب ۷۰ درصد روبوستا و ۳۰ عربیکا هست، استفاده می شود و استفاده از رست های مدیوم در این زمینه به حفظ کافئین قهوه ها کمک موثری می نماید.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]بسته بندی قهوه سبز چری برای صادرات به دیگر کشورها از جمله ایران در گونی های ۶۰ کیلوگرمی انجام می شود که این وزن، امکان کم و زیاد شدن هم دارد و میانگین آن دارای وزن ۶۰ کیلوگرم است.[/box]

قهوه سبز هندی

دانه قهوه سبز هندی پی بی

از دیگر قهوه های روبوستا هندی، می توان به قهوه های پی بی اشاره نمود که به لحاظ قیمت، هم رده با قهوه های چری می باشد و از  حدود قیمتی بین ۳۶۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ تومان در حال حاضر برخوردار می باشند.

قهوه های چری و پی بی به نسبت دیگر قهوه های روبوستا از قیمت های پایین تری برخوردار هستند و این امر نیز به نوبه خود در افزایش فروش این نوع قهوه ها تاثیر گذار است.

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]در خصوص بسته بندی قهوه های پی بی هم باید گفته شود که در گونی هایی با وزن میانگین ۶۰ کیلوگرمی عرضه می شوند.[/box]

قهوه سبز هندی

نحوه سفارش قهوه سبز هندی

با انتخاب دانه های قهوه سبز هندی روبوستا و همچنین قهوه های عربیکا هندی، این امکان برای مشتریان فراهم شده است که سفارشات خود را به صورت اینترنتی نیز ارائه نمایند تا از این طریق، دیگر نیازی به سفرهای طولانی نداشته باشند و همچنین در هزینه های خود نیز صرفه جویی نمایند.

شما عزیزان با ارائه سفارشات خود به صورت تلفنی و یا از طریق پیامک، تلگرام و واتس آپ می توانید با همکاران بخش فروش ما در ارتباط باشید و ضمن انجام این کار، پیش فاکتور لازم برای شما صادر گشته و در صورت تایید نهایی از سمت شما، اقدامات لازم در خصوص تحویل بار قهوه به باربری های مناسب انجام می شود و پس از آن با توجه به شهرهایی که در آن هستید، در بازه زمانی ۲۴ تا ۴۸ ساعته، سفارشات شما به دست شما خواهد رسید.

قهوه سبز هندی

در حال حاضر با فعالیت های خود در این سایت توانسته ایم پاسخگوی مشتریان در شهرهایی همچون شیراز، اهواز، بندرعباس، اصفهان، تبریز، مشهد، شاهرود، قزوین و … باشیم.

با توجه به ارسال بار از طریق باربری های معتبر، کلیه بارهای شما عزیزان بیمه شده و در نتیجه با اطمینان بیشتری می توان اقدام به ارسال بار نمود.

منبع: qahvesaz.ir