قهوه

طرز تهیه کاپوچینو با دستگاه قهوه ساز دلونگی

قهوه ساز دلونگی با دارا بودن نازل بخار، از جمله دستگاه هایی است که می توان برای آماده کردن کاپوچینو از آن استفاده نمود و طرز تهیه این نوشیدنی نیز ارائه شده تا بتوان به سادگی به آن دست یافت.
یکی از بهترین نوشیدنی های بر پایه قهوه اسپرسو، مربوط به کاپوچینو است که با روش ها و ایده های متعددی می توان اقدام به درست کردن آن نمود و در این زمینه نیز به بهترین شکل توانسته ایم راهکارهایی را ارائه نماییم تا افراد با کمترین هزینه بتوانند به تهیه کاپوچینو مد نظر خود اقدام نمایند.


مواد اولیه کاپوچینو قهوه

قهوه اسپرسو  یک پیمانه

شیر خشک  تازه سرد 85 میلی لیتر
ظرف مخصوص کف شیر

طرز تهیه کاپوچینو قهوه

پس از درست کردن شات قهوه اسپرسو با قهوه ترک با غلظت بالا، از یک ماگ بزرگ برای سرو کاپوچینو استفاده می نماییم و در این مرحله هم به سراغ درست کردن کف شیر می رویم و راهکارهای متعددی ارائه شده که از بهترین آن ها می توان به استفاده از نازل بخار دستگاه قهوه ساز دلونگی اشاره نمود.
یک سوم ظرف مخصوص کف شیر را با شیر تازه و سرد پر نموده و پس از آن، بخار ساز دستگاه قهوه ساز را روشن نمایید تا با استفاده از بخار دستگاه، شاهد افزایش حجم دو برابری شیر بوده و پس از آن با کوبیدن ظرف، شرایطی را برای ثبات فوم شیر ایجاد می نماییم.
از فاصله ده سانتی متری، شروع به اضافه کردن کف شیر به نوشیدنی اسپرسو خود می نماییم و پس از آن نیز امکان سرو کاپوچینو برای پذیرایی های خاطره انگیز وجود دارد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *