قهوه, قهوه رست شده

کارخانه تولید قهوه رست شده

کارخانه تولید قهوه رست شده با دقت و رعایت تمام اصول و استاندارد ها سعی می کند محصول را باکیفیت بالای را تولید و روانه بازار ها کند.
قهوه حاوی مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها می باشد و فعالیت رادیکال های آزاد را خنثی می کند و از بسیاری بیماری های مزمن و سرطان ها پیشگیری می نماید.

کارخانه تولید قهوه رست شده

نحوه فرآوری قهوه رست شده

نحوه فرآوری قهوه رست شده

نحوه فرآوری قهوه رست شده شامل مراحل زیر می شوند:

  • در مرحله اول قهوه سبز را در دمای 86 تا 165 درجه سانتی گراد قرار می دهند تا خشک شود و رنگ آن زرد گردد در این مرحله قهوه بوی ذرت بو داده یا بوی نان تست می دهد.
  • در مرحله دوم قهوه را بین دمای 196 تا 205 ورجه سانتی گراد می گذارند و اندازه دانه های قهوه در این مرحله دو برابر می شوند که به این مرحله تروق اول را ترق می گویند.
  • سپس دانه های قهوه در دمای 205 تا 220 درجه قرار می گیرند تا رنگ قهوه ای روشن و قهوه ای متوسط پیدا کنند و وزن آن ها 13 درصد کاهش پیدا می کنند که به این مرحله رست کردن قهوه مدیوم می گویند.
  • بین دمای 220 تا 230 درجه دانه های قهوه گذاشته می شوند و رنگ قهوه ای تیره پیدا می کنند و صدای ترکیدن قهوه ها بیشتر از مرحله قبل می باشد.
  • در نهایت بین دمای 230 تا 245 درجه دانه های قهوه را قرار می دهند تا رنگ قهوه ای کاملا تیره پیدا کنند و شما می توانید در این مرحله روغن روی دانه ها را مشاهده نمایید.

مراکز فروش قهوه رست شده

مراکز فروش قهوه رست شده

مراکز فروش قهوه رست شده از فعالان اصلی در این عرصه می باشند که نقش مهمی روی رونق گرفتن بازار دارند به همین دلیل روی مرغوبیت بالا و قیمت مناسب مانور می دهند.

فروش قهوه به دلیل فواید درمانی بسیاری که دارد افزایش یافته است به عنوان نمونه شما می توانید با مصرف آن خود را برای فعالیت های بدنی آماده کنید چون کافئین موجود در آن سطح آدرنالین خون را افزایش می دهد.

سطح قند خون را کاهش می دهد چون حاوی پتاسیم و منیزیوم می باشد برای افزایش تمرکز و سلامت ذهنی مفید است و شما می توانید روزانه 1 تا 6 فنجان قهوه میل کنید تحقیقات نشان می دهد که قهوه می تواند خطر مرگ و میر را به اندازه 25 درصد کاهش دهد.

خطر سکته مغزی را کاهش می دهد برای این منظور می توانید 4 فنجان قهوه در روز میل کنید شما با مصرف آن می توانید تا 25 درصد از بیماری پارکینسون پیشگیری نمایید سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند و باعث تولید نورآدرنالین، سروتونین، دوپامین ونوروترانسمیتر می شود و از افسردگی جلوگیری می نماید باعث دفع مدفوع می شود و بین 14 تا 24 درصد از یبوست پیشگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *