شکلات

فروش بهترین شکلات برای عید نوروز

جهت سفارش به شماره زیر تماس بگیرید

شکلات از جمله محصولاتی است که برای بسیاری از جشن‌ ها و اعیاد مورد استفاده قرار می گیرد. شکلات نوروز نیز معمولا در عید نوروز بسیار مورد استفاده خانوار های ایرانی قرار می گیرد. در حال حاضر فروش این محصول با بهترین قیمت در این سایت صورت می گیرد. 

فروش بهترین شکلات برای عید نوروز

تاریخچه تولید شکلات در ایران

تاریخچه تولید شکلات در ایران

شکلات محصولی است که از کاکائو ساخته می شود. این ماده خوراکی یکی از لذیذترین انواع خوراکی های خوشمزه می باشد که از ترکیب شیر و شکر و کاکائو به دست می‌آید. کاکائو از جمله درختان بومی آمریکا بوده که به طور میانگین قریب پنج هزار سال در این منطقه کشت می شود. 

اما تولید شکلات در ایران نیز همانند سایر کشور ها، چندان قدیمی نمی باشد. به طور کلی باید گفت اولین کارخانه تولید این محصول در ایران در سال های ابتدایی دهه شصت شمسی توسط دو برادر روسی در تبریز راه اندازی شد. البته محصول این کارخانه تا مدت ها فقط به صورت آبنبات و شکلات تافی برای کودکان بود. 

رفته رفته این محصول در ایران گسترش یافته و انواع متنوعی از آن در کشور تولید شد. بر این اساس امروزه انواع شکلات در بسته بندی های متنوع و با کیفیت های مختلف تولید می شوند. انواع شکلات بر اساس میزان استفاده از شکلات خالص در آن مشخص می شود. در واقع شکلات ‌ها از ده درصد شکلات سفید تا 99 درصد درجه بندی بندی می‌شوند. به هر میزان که درصد شکلات خالص تر می شود، در نتیجه طعم آن به تلخی بیشتری می گراید. 

در برخی از شکلات ‌ها نیز از مغز برخی میوه‌ ها مانند گردو و فندق، بادام زمینی استفاده می کنند. البته گاهی از عسل و کارامل و کشمش نیز در تهیه شکلات استفاده می‌شود. این محصول دارای میزان زیادی از آنتی اکسیدان‌ ها بوده که از ورود رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری کرده و به همین سبب نیز از بروز انواع سرطان ‌ها پیشگیری خواهد کرد. همچنین میزان کلسیم موجود در آن نیز از بروز پوکی استخوان جلوگیری خواهد کرد. 

شکلات تلخ تامین کننده میزان زیادی از انرژی بوده ولی در هنگام مصرف میزان انسولین خون را افزایش نمی دهد. بر این اساس استفاده از آن برای ورزشکاران بسیار مفید است. 

بازار خرید شکلات با بهترین کیفیت

بازار خرید شکلات با بهترین کیفیت

در حال حاضر شکلات یکی از پرطرفدارترین انواع محصولات بوده که میزان تقاضا برای آن زیاد است. بازار خرید شکلات ارزان نیز از رونق خوبی برخوردار شده است. البته باید گفت که قیمت این محصول به عوامل متعددی مربوط می شود. از جمله مهمترین این عوامل می توان به کیفیت و درجه خلوص شکلات اشاره کرد. از سوی دیگر نوع بسته بندی آن نیز تا حد زیادی در تعیین قیمت آن موثر است. 

جهت سفارش به شماره زیر تماس بگیرید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا