شکلات, شکلات طعم دار

بازار فروش شکلات طعم دار در بازار داخلی

شکلات از خوراکی هایی بوده که از کاکائو تولید می گردد، که در انواع مختلفی تولید شده است. به طوری که نمونه های مختلف شکلات طعم دار در اندازه و مدل های مختلفی تولید گردیده و مطابق با سلیقه های مختلف وارد بازار فروش داخلی گردیده است، تا در اختیار عموم مردم قرار گیرد.

بازار فروش شکلات طعم دار در بازار داخلی

شکلات طعم دار چگونه تولید می شود؟

شکلات طعم دار چگونه تولید می شود؟ با توجه به این که شکلات از مشتقات کاکائو تولید خواهد شد، بنابراین برای تهیه انواع  شکلات درصد کاکائویی که  داخل آن به کار برده می شود  را تغییر خواهند داد و هم  چنین  برای طعم دار کردن آن می توان در زمان تهیه شکلات انواع مغزی جات، اسانس ها، کارامل و  انواع طعم دهنده ها را به آن  اضافه نمود.

در این بخش به شرح تولید چند نمونه از شکلات در طعم های مختلف اشاره خواهیم کرد.

در حقیقت برای تولید شکلات طعم دار ابتدا دانه های کاکائو را که به  صورت جامد می باشند را از پوست جدا کرده و  به کمک نور خورشید و یا دستگاه های صنعتی خشک کرده و پس از آن چربی دانه را  با  تحت فشار قرار دادن آن از دانه جدا کرده تا کره کاکائو و پودر کاکائو را به  صورت جداگانه داشته باشیم و پس از آن پودر کاکائو را با درصد های متفاوتی با کره کاکائو و  مواد دیگری مانند شیر خشک، اسانس ها و سایر افزودنی  ها ترکیب کرده تا انواع شکلات را داشته  باشیم. به عنوان نمونه برای تهیه شکلات تیره از ترکیب کاکائو، کره کاکائو، شکر و وانیل استفاده خواهیم کرد و در این نمونه از شکلات، 70 درصد کاکائو موجود می  باشد و یا برای تولید شکلات شیری علاوه بر موارد گفته شده در شکلات تیره، از شیر یا شیر خشک هم استفاده کرده و میزان کاکائو، در شکلات های شیری تا 50 درصد می باشد، در حالی که برای تولید شکلات سفید فقط از 33 درصد کاکائو استفاده خواهد شد.

البته برای تولید طعم های دیگری از شکلات مانند طعم میوه ای می توان به ترکیباتی که برای تولید شکلات گفته  شد، اسانس انواع میوه ها مانند موز، پرتغال، توت فرنگی و…. اضافه نمود و یا حتی می توان در مایع شکلات قبل از این که به حالت جامد تبدیل گردد، انواع مغزی جات مانند بادام زمینی، فندق یا بادام را اضافه نمود.

خرید شکلات طعم دار با ارزان ترین قیمت

خرید شکلات طعم دار با ارزان ترین قیمت از آن جایی که شکلات از جمله تنقلات محبوب می باشد، بنابراین از بازار فروش خوبی برخوردار گردیده است، اما نکته ای که در زمان خرید شکلات همواره مورد نظر می باشد، قیمت مناسب این محصول خواهد بود. زیرا خریداران انواع شکلات طعم دار در تلاش هستند تا علاوه بر کیفیت آن، شکلات ارزان قیمت برای مصارف مختلفی چون تنقلات، پذیرایی و  جشن ها تهیه نمایند.  

از این رو شرکت های تولید کننده و مرکز فروش انواع شکلات لازم است که نمونه های مختلفی از این محصول پر طرفدار را تولید و تهیه نمایند، تا رضایت عموم مشتریان تامین  گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *